Наши контакты:+380955075999
leshoz.org@gmail.com 

                                   Можливість доставки до вашого району уточнюйте при замовленні

1 КУБОМЕТР ДРОВ-ЦЕ СКІЛЬКИ?

1Кубометр дров - це скільки?


Якщо Ви вирішили купити дрова, то при оформленні замовлення і отримання дров можете зіткнутися з таким питанням: Як визначити обсяг дров? І дійсно, найпоширеніший питання при покупці дров - питання вимірювання обсягу. Скільки кубів дров в машині? Як рахувати обсяг колотих дров? Як перевірити продавця? Давайте розберемося. Кубічний метр - це загальноприйнята одиниця заходів для лісового господарства. Для круглого лісоматеріалу (кругляка) використовується поняття щільний кубічний метр (суцільної деревини без проміжків), а для дров - складеного кубічний метр (вважаючи проміжки).
 Куб дров

Визначити обсяг пиломатеріалу досить просто, якщо він акуратно складний: множимо довжину на ширину і на висоту і готово. Складніше обчислити об'єм колотих дров або дров в цурках. Для цього використовують одиницю заходи - «складеного» кубометр, тобто кубометр дров з проміжками. Для перерахунку з складеному кубометрів в кубометри деревини використовують коефіцієнт перерахунку, який залежить від виду деревини і від розміру полін. У більшості випадків для перерахунку використовують коефіцієнт, що дорівнює 0.7. Наприклад: Якщо вам привозять дрова, укладені «в укладку», то заміряємо довжину, висоту і ширину цієї укладання. Перемножуємо параметри і множимо отриманий обсяг на коефіцієнт 0,7.

Обсяг = ширина * довжина * висота * 0,7 - таким чином, ми отримує реальний обсяг дров.

Насипний куб дров Однак, не всі продавці укладають дрова, багато хто продає дрова наваломі (розсипом, без укладання). Для такої ситуації є поняття - насипний (навальний) кубометр. Насипний куб.м. (Навальний куб.м.) - обсяг кузова, в який дрова накидати, а не складені. Для точного підрахунку дров використовуються коефіцієнти перерахунку «насипних» кубів в «складеному» і навпаки. Для розрахунку використовується коефіцієнт перерахунку, який залежить від довжини і товщини полін. Наприклад: Якщо вам привезли машину дров навалом, то спочатку вимірюємо довжину, висоту і ширину кузова машини, потім вимірюємо довжину поліна і розраховуємо складеного обсяг, використовуючи коефіцієнт.

Якщо обсяг кузова (ширина * довжина * висота) складає 10 куб.м, а довжина полін 50 см., То в машині - 10 * 0.75 = 7.5 «складеному» кубометрів дров. Щоб перевести складеному кубометри в реальні, множимо обсяг на коефіцієнт 0,7 (див. Вище). Т.ч. обсяг суцільної деревини (реальних кубометрів) становить 7.5 * 0.7 = 5.25. У кожному регіоні сформувалися свої правила з продажу дров. Дрова можуть продавати навалом, з укладанням, в сітках, на піддонах, в коробках і т.д. Мало хто з продавців використовує при розрахунках обсягу дров - 1 реальний кубометр деревини. Майже завжди говорять 1 кубометр дров на увазі 1 складеного кубометр. Якщо вам кажуть, що дрова стоять «1400 грн за куб» - це значить що 1 складеного кубометр деревини коштує 1400 грн. Якщо ви попросите назвати ціну за «реальний» кубометр деревини, то продавець просто розділить вартість складеного метра на коефіцієнт 0.7. В даному випадку вартість реального кубометра дров складатиме -1400 / 0.7 = 2000 грн. за куб. У сільській місцевості часто при продажу не використовують розрахунки обсягу. Дрова продають возами або машинами (газонами, зіламі, камазами, газелями). Часто продавець вози дров на питання «Який обсяг дров у возі?» - просто не знає відповіді.

дані взяті з джерела:https://pelletronspb.ru/kubometr_drov